اورژانس هوايي براي امداد رساني به تصادفات جاده اي يك ضرورت است
روابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان كرمان
1397/03/06
درصد بالايي از تلفات تصادفات جاده اي استان کرمان درحین انتقال به بیمارستان بوده است که نشان می‌دهد در این زمینه ضعف‌هایی وجود دارد،لذا ضرورت نياز به اورژانس هوايي بشدت احساس ميشودودرصورت راه اندازي اين نوع اورژانس ، تعداد قابل توجهي از تلفات برون شهري كاهش پيدا ميكند.
اورژانس هوايي براي امداد رساني به تصادفات جاده اي يك ضرورت است درصد بالايي از تلفات تصادفات جاده اي استان کرمان درحین انتقال به بیمارستان بوده است که نشان می‌دهد در این زمینه ضعف‌هایی وجود دارد،لذا ضرورت نياز به اورژانس هوايي بشدت احساس ميشودودرصورت راه اندازي اين نوع اورژانس ، تعداد قابل توجهي از تلفات برون شهري كاهش پيدا ميكند. خداداد مقبلی مدیر‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان امروز در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان با بيان اين مطلب گفت: در بحث ایمنی و اقدامات فیزیکی در جاده‌ها ده محور پرتصادف استان با مشخصه بزرگراهی وجود دارد كه بايستي برخورد ها در اين جاده ها به
حداقل برسد اما متاسفانه باز هم شاهد تصادفات متعددي هستیم. مقبلي با اشاره به اینکه در سال گذشته حدود 10 هزار کیلومتر خط‌کشی طولي و يك هزار و500 كيلومتر خط كشي كامل انجام داده ایم افزود: امروز نیازمند اقدامات فرهنگی هستیم كه در هفت شهرستان نیز دوره‌های آموزشی لازم در امور پنجگانه برای جوامع محلی برگزار شده است و امسال نیز برگزاری این دوره‌های آموزشی در دستور کار قرار دارد. مدیر‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه واژگونی عامل اصلی تصادفات در استان بوده است که با اصلاح 500 كيلومتر شیب شیروانی جاده‌ها سعی کردیم سانحه به این دلیل را کاهش بدهیم افزود: حدود 50 درصد تلفات تصادفات در استان کرمان حین انتقال به بیمارستان بوده که نشان می‌دهد در این زمینه ضعف‌هایی وجود دارد. وی با اشاره به اینکه تکمیل سامانه دوربین‌های دیجیتال در استان کرمان به تعویق افتاده است و ما امسال نصب این دوربین‌ها را با جدیت پیگیری می‌کنیم خاطر‌نشان کرد: اعمال قانون از سوی پلیس باید شدت بگیرد و با هرگونه تخلف حادثه‌خیز به شدت برخورد شود. مقبلی با بیان اینکه تنها يك بیمارستان مربوط به سوانح رانندگی در استان، است که کافی نیست و این انتقالات باعث تلفات بیشتر می‌شود گفت: شانه‌ریزی دهانه پل‌ها در محورهای پرتصادف انجام شده است تا در صورت برخورد خودروها منجر به فوت نشود. گفتني است كميسيون ايمني راههاي استان با حضور مدير كل دفتر ايمني و ترافيك سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي كشور، معاون عمراني استانداري، مديران كل راهداري وحمل ونقل جاده اي شمال و جنوب استان، مديران كل راه و شهرسازي شمال و جنوب ، پليس راه، و روساي اورژانس، هلال احمردر محل استانداري كرمان تشكيل و راهكارهاي عملي جهت ارتقاي سطح ايمني محور هاي برون شهري استان تحليل و بررسي گرديد.
http://www.rmto.ir/news1396/_w/42dc5e5357da4d368e0dfeab6afd6199_JPG.jpg
پرینت خبر Convert to PDF