راه اندازی سریع

روتیتر: به مناسبت هفته دولت
تشریح فعالیت‌های اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای البرز
روابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان البرز
1397/06/10
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز ،مهرداد جهانی مدیر این اداره کل در حاشیه بازدید خبرنگاران از جاده کرج - کندوان اظهار داشت : محورهای ارتباطی البرز از پرترافیک ترين محورهاي کشور است و ایمن سازی و تعریض جاده های استان البرز از برنامه های اولویت دار استان است.
جهانی افزود: در سال جاری 70 میلیارد تومان برای ایمن سازی راه های استان اختصاص یافته که 20 درصد نبست به سال گذشته افزایش دارد.
وی افزود: اکنون عملیات تعریض آزاد راه تهران - کرج - قزوین از محدوده گرمدره تا مهر شهر کرج در 2 خط شمالی و جنوبی در حال انجام است، همچنین تاکنون 70 درصد حفظ میانی این آزاد راه با استفاده از بلوک مفصلی ایمن سازی شده است.
جهانی با اشاره به اینکه طرح های عمرانی زیادی در محور گردشگری کرج - چالوس در حال انجام است، افزود: طرح های تعریض و ایمن سازی جاده کرج - چالوس در محدوده سه‌راهی دیزین تا تونل کندوان، همچنین احداث دیوار بتنی به جای گاردیل در نقاط پرتگاهی و دره های عمیق به منظور پیشگیری از سوانح احتمالی، تا پایان شهریورماه انجام می شود.
مدیر کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان البرزافزود: با توجه به اینکه فصل کاری مناسب برای انجام این عملیات و پروژه‌ها تابستان است لذا به رغم جریان ترافیک ، عملیات ایمن سازی محور انجام می شود.
جهانی افزود: عملیات روکش آسفالت، خط ‌کشی، نصب علائم، احداث دیوارهای حفاظتی و همچنین ترمیم گالری‌ها در این محور در حال انجام و تاکنون حدود 50 درصد از محور کرج - کندوان خط‌کشی شده و باقیمانده این عملیات نیز در حال انجام است.
جهانی با اشاره به اینکه از ابتدای مرداد ماه جاری تا کنون 51 میلیون تردد در راه های البرز به ثبت رسیده، گفت: میانگین تردد جاده ای در این استان 3 برابر متوسط کشوری است.
وی افزود: متوسط تردد جاده ای در کشور هر ساعت 500 دستگاه خودرو است که در استان البرز یک هزارو500 تردد به ثبت رسیده است.
وی با اشاره به اینکه تردد جاده ای البرز با استفاده از 44 دستگاه تردد شمار به صورت لحظه ای ثبت می شود افزود: سامانه های تردد شمار به خاطر وضعیت خاص جاده کرج- چالوس به صورت دو طرفه نصب شده است که حجم تردد، متوسط سرعت، تخلف و تصادفات را ثبت می کند.
گفتنی است در این بازدید عباس صفری معاون راهداری و منصور کیایی معاون فنی و نظارت ،مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز را همراهی می کردند.
http://www.rmto.ir/news1396/_w/e4a87a3da76b4cca9c09690429d9f5de_JPG.jpg
پرینت خبر Convert to PDF