راه اندازی سریع

توزیع کلاه ایمنی بین موتور سواران
روابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان زنجان
1397/06/19
به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان زنجان ،رییس اداره ایمنی وترافیک اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان گفت: ازابتدای سال جاری تا کنون 400عدد کلاه ایمنی رایگان بین موتورسوارن استان توزیع شده است و با توجه به آسیب پذیر بودن راکبین موتورسیکلت در تصادفات و نا آگاهی برخی از این افراد از خطراتی که با عدم رعایت قوانین برای خود و دیگران به وجود می آورند،این کارگاه آموزشی با همکاری اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای و راهنمایی و رانندگی شهرستان طارم برگزارشد.
امیرشفیعی افزود:آمارها نشان می دهد که از هر 3 تصادف در کشور یک تصادف مربوط به موتورسیکلت و از هر 5 نفر فوتی در حوادث جاده ای یک نفر راکب موتورسیکلت است،که این یک فاجعه محسوب می شود وبا توجه به اینکه 60 درصد از راه های کشور برون شهری و روستایی است و از طرفی کشاورزان و دامداران که در روستاها بیشتر از موتور سیکلت به عنوان وسیله نقلیه استفاده می کنند کمتر به اینگونه آموزش های کاربردی دسترسی دارند. وی افزود: در حوادث رانندگی 64% افراد در اثر ضربه به سر فوت می کنند، ازاین رو ضرورت استفاده از کلاه ایمنی بسیارحائزاهمیت است .
 شفیعی خاطرنشان ساخت : توزیع کلاه ایمنی بین موتورسواران درراستای طرح های ارتقا ایمنی سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای کشور ،ادامه خواهد داشت .
پرینت خبر Convert to PDF