بازدید معاون وزير راه و شهرسازي از محورهای سیل‌زده کرمان
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1398/02/02
معاون وزیر راه و شهرسازي و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در سفر به استان کرمان از محور سیل‌زده راور- دیهوک بازدید کرد.
 به گزارش روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان در جریان بازدید از این محور، از محور فوق‌الذکر که در مسیر جاده ترانزیتی کرمان به خراسان قرار دارد و به‌‌عنوان محور اصلی و محل عبور کالا از بنادر جنوب شرق کشور به مرزهای شرقی شناخته می‌شود، بازدید کرد.
 وی اظهار داشت: وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها بر اثر بارندگی‌های هفته جاری بیش از سه هزار میلیارد ریال به راه‌های استان کرمان خسارت وارد کرده است.
 وی افزود: بیشترین خسارت سیل به محور راور- دیهوک، شهداد- نهبندان و حوزه شهرستان سیرجان بود که این محورها را دچار آب‌بردگی و تخریب ابنیه ارتباطی و پل‌ها کرده است.
 حسن نیا از آغاز عملیات ترمیم راه‌های استان کرمان پس از فروکش کردن سیلاب خبر داد و گفت: محور راور- دیهوک به دلیل طغیان رودخانه در بارندگی‌های روزهای اخیر دچار تخریب و آب‌گرفتگی و درنتیجه موجب تخریب پل بزرگ کالیشور و شکسته شدن این پل در فاصله صد کیلومتری محور راور- دیهوک و انسداد این جاده گردید که با تلاش شبانه‌روزی راهداران استان کرمان محور یادشده به‌صورت موقت بازگشایی شده است.
 شایان ذکر است علاوه بر محور راور- دیهوک جاده شهداد- نهبندان نیز از دیگر محورهایی است که دچار تخریب اساسی شده و تردد از این محور در حال حاضر غیرممکن است و بازدید از آن تنها به واسطه بالگرد امکان‌پذیر است که انتظار می‌رود در آینده نزدیک این محور نیز به‌صورت موقت بازگشایی گردد.


http://rmto.ir/NewsAttach/020298.jpg
پرینت خبر Convert to PDF