راه اندازی سریع

ثبت بيش از 15 میلیون تردد درمحورهای مواصلاتی استان زنجان
روابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان زنجان
1398/02/03
به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان زنجان، عبدالحسین علی اکبری مدير كل استان با اعلام این خبرافزود: بیشترین تردد در آزادراه زنجان – قزوین با و کمترین تردد در محورتکاب- دندی صورت گرفته است.
مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان با اشاره به اینکه 14 درصد از كل تردد وسايل نقليه به وسايل نقليه سنگين اختصاص داشته است در حالیکه میانگین کشوری 10% بوده و استان زنجان در رتبه 8 ام کشور از حیث درصد تردد وسایل نقلیه سنگین در جاده¬ها قرار دارد.
وي افزود: ميانگين نرخ جريان تردد وسايل نقليه در محورهاي استان در اين مدت، 283 وسيله نقليه در هر ساعت بوده است. ميانگين كشوري اين نرخ در اين مدت 382 وسيله نقليه است.
استان زنجان در خصوص نرخ جريان تردد وسايل نقليه در محورهاي مواصلاتي، رتبه 17 را در كشور داراست.
 علی اکبری خاطرنشان كرد : از دیدگاه آماری از کل ترددهای صورت گرفته در جاده های استان در فروردین ماه گذشته 3% با تخلف سرعت غیرمجاز، 1% سبقت غیرمجاز و 15% با فاصله طولی غیرمجاز همراه بوده است.
همچنین از کل تردد های صورت گرفته در آزادراه های استان و محور ترانزیت زنجان – ابهر و زنجان – میانه با توجه به نصب سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای فوق حدود 17 هزار تخلف سرعت غیر مجاز صورت گرفته، که کمتر از نیم درصد ترددهای صورت گرفته در محورهای ذکر شده است که نشان دهنده سهم قابل توجه سامانه های ثبت تخلفات عبور و مرور در کاهش سرعت و تصادفات جاده ای است.
ساعت اوج ترافيك در مجموع محورهاي استان بين ساعات 17 الي 19 است و اوج تخلف سرعت غيرمجاز نيز در ساعات بعد از نیمه شب تا 5 صبح اتفاق مي‌افتدوكنترل موثر محورهاي مواصلاتي در ساعات اوج ترافيك و ساعات اوج تخلف در محورها سبب كاهش ريسك وقوع تصادفات در محورهاي مواصلاتي خواهد‌ شد.
 به گفته مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان درمجموع ترددها در محورهای مواصلاتی استان در فروردین ماه گذشته روز پنج شنبه15فروردین بيشترين ترافيك روزانه در جاده های استان با حدود هفت میلیون و پانصد و 70 هزار وسيله نقليه ثبت شد و کمترین تردد نیز در تاریخ دوشنبه26فروردین با حدود 366.000 جابجایی در جاده¬های استان بود.
پرینت خبر Convert to PDF