راه اندازی سریع

روتیتر: مدیرکل دفتر نگهداری راه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای:
هیچگونه نگرانی از نظر ظرفیت باربری و ایمنی پلهای فلزی وجود ندارد
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1398/02/14

 پلهای فلزی در حال نصب بر روی رودخانه کشکان از بهترین سازه و کیفیت برخوردار هستند و هیچگونه نگرانی از نظر تردد، ظرفیت باربری و ایمنی این پلها وجود ندارد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور رضا اکبری مدیر کل دفتر نگهداری راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سفر یک روزه خود به استان لرستان از محور خرم آباد- پلدختر و از عملیات نصب پلهای فلزی بر روی رودخانه کشکان بازدید کرد و اظهار داشت: 
در حال حاضر برای حل مشکل تردد مردم روستاهای حاشیه کشکان،
پلهای فلزی با پیشرفت خوبی در حال نصب هستند و نصب یکی از آنها انجام و تردد برقرار شده است.
مدیر کل دفتر نگهداری راه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: عرض این پلها پنج متر است و در مکان هایی تشخیص بر این بوده که باید عرض بیشتری برای آنها در نظر گرفته شود تا دبی سیلابهای احتمالی آتی را جوابگو باشد. 
وی افزود : پلها در دهانه 45 متر بدون پایه وسط، مقاومت کافی دارند و هیچیک از پلهای مورد استفاده در لرستان دهانه بیش از 45 متر ندارند.
 این پلها همه از سازه کاملا نو برخوردار هستند که تعداد زیادی از این پلها را در کشور داریم و عمر این پلها هم بسیار طولانی است.

اکبری اظهار امیدواری کرد: طی 10 روز آینده با اتمام نصب پلهای فلزی، همه محورهای روستایی مسیر کشکان به محورهای اصلی متصل و تردد در آنها برقرار خواهد شد.

مدیرکل دفتر نگهداری راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با ابراز خرسندی از پیشرفت عملیات تعریض محور خرم آباد- پلدختر گفت: علیرغم خسارت شدید این محور در سیل،  وضعیت کلی آن در حال حاضر خوب است و بسیاری از مقاطع به شرایط مورد نظر ما که تامین عرض حداقل 8 متر برای برقراری تردد ایمن است رسیده، اما چند مقطع خیلی کوتاه باقی مانده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون هشت اکیپ فعال راهداری از استان های بوشهر، همدان، یزد، زنجان، قم، اصفهان، البرز و آذربایجان شرقی در حال فعالیت در این محور هستند ، اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن فصل کاری در استانها برنامه سازمان بر تسریع در روند کار و بازگرداندن اکیپ‌ها به استان های خودشان است .بنابراین چند اکیپ در ۲ روز آینده استان را ترک خواهند کرد.

اکبری گفت: بخشی از کار در زمینه تثبیت و خاکریزی کناره راه و ترانشه برداری باقی مانده که پیش بینی می شود تا ۱۰ روز آینده به اتمام برسد.


http://rmto.ir/NewsAttach/۲۰۱۹۰۵۰۴۱۷۲۵۰۴.jpg
پرینت خبر Convert to PDF