روتیتر: معاون وزير راه و شهرسازي در همايش معاونين حمل و نقل تأكيد كرد:
شناخت صحيح چالش‌ها و مشكلات بخش حمل و نقل جاده‌‌اي
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1398/02/21
معاون وزير راه و شهرسازي در نشست هم‌انديشي معاونين حمل و نقل ادارات كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي سراسر كشور، بر شناخت صحيح و دقيق چالش‌ها و مسائل و مشكلات موجود در بخش حمل و نقل جاده‌اي كالا و مسافر تأكيد كرد.
به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، مهندس عبدالهاشم حسن‌نيا معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس اين سازمان، با بيان نقش و اهميت وظيفه معاونين حمل و نقل در گردش مالي و اقتصادي بخش حمل و نقل جاده‌اي در اقتصاد ملي اظهار داشت:
به منظور توسعه فعاليت‌هاي بخش حمل و نقل جاده‌اي در كشور و برون رفت از مشكلات موجود، ابتدا بايد مشكلات و چالش‌هاي  وضعت موجود به درستي شناسايي شده و سپس با نگاه به شرايط روز و پيش‌بيني براي آينده، برنامه‌هاي لازم تدوين و  عملياتي شود. 
وي ضمن تأكيد بر ارتقاي كيفيت خدمات به مردم و مراجعه كنندگان، خاطرنشان كرد:
ارايه هيچ خدمتي بدون هدف رضايت‌مندي مردم و ارباب‌رجوع معنا و مفهومي ندارد و مسئولين حمل و نقل مي‌بايست پايش عملكرد و خدمات اين حوزه را در دستور كار قرار دهند.
مهران قرباني معاون حمل و نقل سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، ضمن تقدير از خدمات معاونين حمل و نقل استان‌ها در ايام طرح نوروزي و بحران سيل اخير و كمك‌رساني به استان‌هاي سيل‌زده، افزود:
اين خدمات نشان‌دهنده همدلي و همكاري بي‌نظير در حوزه راهداري و حمل و نقل جاده‌‌اي است كه موجب شد تا مشكلات و مسائل به وجود آمده از اين سانحه در حداقل زمان ممكن مرتفع شده و به خوبي مديريت شود.
قرباني يادآور شد:
درك شرايط امروز جامعه و توجه به نقش حمل و نقل جاده‌‌اي در اقتصاد كشور، واضح و مبرهن است و بايد همگام با ساير بخش‌هاي اقتصادي كشور و با تمام توان آمادگي مقابله با مشكلات و چالش‌هاي موجود فراهم شود.
اين گزارش حاكي است در ادامه اين نشست، از سوي مديران كل دفاتر حمل و نقل كالا، مسافر، ترانزيت و حمل و نقل بين‌المللي، ايمني و ترافيك، مطالبي درخصوص رسيدگي به مطالبات رانندگان حمل و نقل جاده‌اي كالا و مسافر، افزايش ظرفيت‌هاي حمل و نقل بين‌المللي و پايانه‌هاي مرزي، اجراي برنامه‌هاي ارتقاي ايمني و كاهش سوانح جاده‌اي به حاضران در نشست ارايه شد.
همچنين، عباسعلي بني‌اسدي مديركل دفتر حقوقي و تدوين مقررات نيز بر ضرورت رسيدگي به موقع به پرونده‌هاي واصله درخصوص تخلفات شركت‌ها و مؤسسات حمل و نقل، همچنين استفاده از ظرفيت كميسيون‌هاي ويژه جهت به‌روزرساني رسيدگي به تخلفات باتوجه به صلاحيت عدم كميسيون‌هاي مذكور در سطح كشور، تأكيد كرد.  
گفتني است در اين نشست معاونين حمل‌ونقل استانها به بيان مسايل و مشكلات كاري و ديدگاه هاي سازنده در حوزه حمل‌ونقل جاده‌اي پرداختند.
http://rmto.ir/NewsAttach/2210298.jpg
پرینت خبر Convert to PDF