نخستين نشست كميته حمل ونقل و سوخت اربعين حسيني در سال جاري برگزار شد
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1398/02/22
نخستين نشست كميته حمل و نقل اربعين حسيني در سال‌جاري، با حضور معاون حمل‌ونقل سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي و اعضاي اين كميته از دستگاه‌هاي ذي‌ربط در محل اين سازمان برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، مهران قرباني معاون حمل و نقل اين سازمان با تأكيد بر لزوم دستيابي به ظرفيت‌هاي حمل و نقلي و شبكه مواصلاتي و پايانه‌هاي مرزي باتوجه به پيش‌بيني افزايش تقاضاي سفر در سال‌جاري،‌ افزود:
باتوجه به تصميمات اخذ شده در ستاد مركزي اربعين حسيني در زمينه اخذ ويزا و پيش‌بيني افزايش زائران اربعين حسيني، ابتدا مي‌بايست ظرفيت‌هاي حمل و نقلي و شبكه مواصلاتي و همچنين پايانه‌هاي مرزي شناسايي شده و متناسب با ظرفيت موجود، آمادگي دستگاه‌هاي ذي‌ربط جهت جابه‌جايي زائران فراهم شود.
وي خاطرنشان كرد:
از سوي ستاد مركزي اربعين حسيني بالغ بر 14 وظيفه براي كميته حمل و نقل سوخت تعيين شده است كه تعدادي از آن‌ها در زمينه تأمين ناوگان و اعزام خودروهاي مورد نياز برعهده سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي و ساير وظايف مربوط به ساير ارگان‌هاي اين كميته است. 
اين گزارش حاكي است در ادامه اين نشست نمايندگاني از ساير ارگان‌هاي ذي‌ربط ضمن ارايه گزارش از برنامه‌ها و ظرفيت‌هاي فراهم شده در سال‌جاري به منظور جابه‌جايي زائران اربعين، نظرها و پيشنهادهاي راهبردي در راستاي رفع مسائل و مشكلات سال گذشته و اعمال مديريت بهتر در زمينه جابه‌جايي زائران بيان كردند. 
گفتني است در ابتداي اين نشست، گزارش آسيب‌شناسي كميته حمل و نقل و سوخت در سال 97 از سوي حسيني معاون دفتر ترانزيت و حمل و نقل بين‌المللي به سمع و نظر حاضران در نشست رسيد. 
در پايان مقرر شد،در نشست آتي نظرها و پيشنهادهاي كارشناسي اخذ و متناسب با ظرفيت و توان جابه‌جايي زائران در همه شقوق حمل و نقل از جمله جاده‌اي، ريلي و هوايي آمادگي‌هاي لازم فراهم شده و برنامه‌هاي مورد نياز عملياتي شود. 
http://rmto.ir/NewsAttach/220298.jpg
پرینت خبر Convert to PDF