روتیتر: در بيست وهشتمين جلسه كميسيون ويژه ماده 12 استاني:
37پرونده تخلف شركت هاي حمل و نقل كالا رسيدگي شد
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1398/02/28

​در بيست وهشتمين جلسه كميسون ويژه ماده 12 رسيدگي به تخلفات شركت‌هاي حمل و نقل جاده‌اي درفروردين ماه امسال  در 6 استان 37پرونده تخلف شركت هاي حمل و نقلي رسيدگي شد و احكام حقوقي لازم را صادرشد.
به گزارش روابط ‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌‌اي، عباسعلي بني‌اسدي مديركل دفتر حقوقي و تدوين مقررات اين سازمان با اعلام اين خبرافزود: در اجراي بند 4 ابلاغيه مورخ 22 خرداد ماه سال‌جاري و با همكاري كارشناسان ستادي و استاني در زمينه اقدامات ميداني نظارت و برخورد با تخلفات در برخي از پايانه‌هاي بار و مراكز فعاليت شركت‌هاي حمل و نقلي، با تشكيل كميسيون‌هاي اضافي و عدم پرداخت كرايه رسيدگي و احكام حقوقي برخورد با اين تخلفات صادر و به اجرا درآمده است.
وي افزود: براساس گزارش عملكرد كميسيون‌هاي ويژه ماده 12 در 6 اداره‌كل استاني به 37 پرونده تخلف رسيدگي شد كه بنا به تصميمات متخذه، 26شركت جريمه نقدي، 5 شركت به تذكر كتبي محكوم و 6 شركت نيز برائت شدند.
بني‌اسدي تعداد كل پرونده‌هاي رسيدگي شده از ابتداي كميسيون ويژه ماده 12 رسيدگي به تخلفات شركتها و مؤسسات حمل و نقل جاده‌اي از 11بهمن سال گذشته تاكنون به تعداد3619 پرونده تخلف  اعلام كرد و افزود:
براساس آراي صادره 233 شركت به لغو پروانه فعاليت 1716 شركت به جريمه نقدي، 532 شركت تذكر كتبي محكوم و براي 1138 شركت حكم برائت صادر شد.

http://www.rmto.ir/NewsAttach/RMTO9381.JPG
پرینت خبر Convert to PDF