روتیتر: رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور خطاب به تشکل های صنفی حمل و نقل کالا و مسافر خوزستان:
برای جابجایی کالاهای اساسی از بندر امام با برخورداری از سیستم مشخص همکاری داشته باشیم
روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي استان خوزستان
1398/02/29

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خوزستان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: در بحث جابجایی کالاهای اساسی از بندر امام خمینی(ره) به خصوص محصولات کشاورزی به عنوان کالای استراتژیک کشور باید دست به دست هم داده و با سیستم مشخص باهم همکاری کنیم.
عبدالهاشم حسن نیا، در نشست با تشکل های صنفی حمل و نقل کالا و مسافر خوزستان اظهار کرد: سه عنصر صاحب بار، شرکت های باربری و راننده به ویژه در حوزه بار باید مورد توجه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قرار گیرند چراکه سه ضلع مثلث به عنوان یک نهاد حاکمیتی هستند و این سازمان باید تنظیم گر روابط بین این سه عنصر باشد.
وی با بیان اینکه این سه عنصر به هم پیوسته هستند و تفکیک آنها باعث ایجاد مشکل می شود، اظهار کرد: 4 تا 5 هزار میلیارد تومان از پول این بخش به این سه عنصر نمی رسد. 
حسن نیا  افزود حدود ۳۴۰ هزار تا کامیون در کشور داریم که  در اولین اقدام برای آنها پایه و اساس کرایه، تن کیلومتر تعیین شده است؛ 90 درصد بارنامه های تا 10 روز گذشته بر همین مبنا صادر شد و بر این اساس 69 درصد قیمت بار نسبت به 6 ماه نخست سال افزایش پیدا کرده است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تصریح کرد: عملکرد سال گذشته حوزه حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نشان داد که سازمان بمراتب بهتر از این می توانست عمل کند  و باید تلاش کنیم به نقطه مطلوب و مورد انتظار بخش حمل ونقل برسیم. 
حسن نیا اظهار کرد: در خصوص بخش دوم بیمه تکمیلی رانندگان و خانواده های آنها  نقدهایی وارد شد اما تنها ثبت نام رانندگان و همسران آنها در سامانه  حدود سه ماه طول کشید؛ به لحاظ کمبود وقت فاز اول به این شکل پایان یافت و در فاز دوم اطلاعات تکمیلی خانواده رانندگان وارد سیستم می شود.
وی گفت: تا  امروز ۹۰ میلیارد تومان به  بخش حمل و نقل جاده‌ای از لحاظ بهداشتی و خدمات بیمارستانی پرداخت شده است ؛همه ما باید دست به دست هم بدهیم و کمک کنیم  تا  چرخ راهداری را پیش ببریم.
با بیان اینکه شرکت های حمل و نقل و رانندگان خوزستان در ایام اربعین نزدیک به ۵ میلیون مسافر جابجا کرده اند، گفت: در بحث جابجایی کالاهای اساسی از بندر امام خمینی(ره) به خصوص محصولات کشاورزی به عنوان کالای استراتژیک کشور باید در یک مسیر منظم و با سیستم مشخص باهم همکاری کنیم.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بیان کرد: درد مزمنی در بخش حمل و نقل وجود دارد در حالی که اگر حمل و نقل نباشد جامعه با مشکل می شود؛ سعی داریم با تمام توان نسبت به حل مشکلات اساسی این صنف اقدام کنیم به طور مثال از اول مهر سال گذشته تاکنون یک میلیون و 300 هزار لاستیک در سطح کشور توزیع شد.
حسن نیا تأکید کرد: می پذیریم که ما کاستی هایی داشتیم؛ كمك كنيد تا این مشکلات را با کمک هم رفع کنیم.


پرینت خبر Convert to PDF