راه اندازی سریع

زائران کرجی در برگشت از سفر اربعین از کرمانشاه به کرج منتقل خواهند شد
روابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان البرز
1398/06/30
زائران کرجی در برگشت از سفر اربعین از کرمانشاه به کرج منتقل خواهند شد به منظور تسهیل در برگشت زائران اربعین حسینی، زائران کرجی از شهرکرمانشاه به کرج منتقل می شوند .
 به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز،مهرداد جهانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز با اعلام این مطلب که طرح جابجایی مسافران اربعین حسینی از 17 مهر لغایت 3 آبان اجرایی می شود، گفت: به منظور تسهیل در تخلیه مرزهای کشور در بازگشت زائرین حسینی از کربلای معلی سه شهر کرمانشاه ، همدان و اندیمشک به عنوان شهرهای هاب که در واقع مراکز اصلی توزیع و بازگشت زائرین به شهرها و مبادی اولیه زائرین می باشد در نظر گرفته شده است. جهانی افزود: زائران استان البرز در زمان بازگشت ،حدفاصل مرزهای مهران و خسروی تا شهرهای پسکرانه(هاب)را از طریق سرویس های خطی(شاتل) طی می نمایند و در شهر پسکرانه مرتبط با استان خود، با ناوگان اتوبوسی و یا سایر روشهای حمل و نقل ریلی یا هوایی به مبادی اولیه باز می گردند.
وی افزود:در همین رابطه 295 دستگاه اتوبوس طی 6 روز اجرای طرح از24 لغایت 29 مهرماه از کرج به شهر کرمانشاه برای بازگرداندن زائران استان البرز اعزام می شوند.
 مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اینکه با این برنامه ریزی پایانه های مرزی سریعتر تخلیه می شود و سعی شده تا کمبود ماشین برای برگشت وجود نداشته باشد، گفت: مسافران برای رفتن به این سفر به مرور از کشور خارج می شوند ولی در زمان بازگشت افراد زیادی در یک بازه زمانی کوتاه قصد بازگشت به کشور و شهرهای خود را دارند که این امر ضرورت برنامه ریزی منسجم تر برای بازگشت مسافران را می طلبید که بر اساس برنامه ریزی انجام شده توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، پایانه های مرزی سریع تر تخلیه و افراد راحت تر به مقاصد خود بازخواهند گشت.
وی خاطر نشان کرد: تیم های اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز در دوره طرح بازگشت زائران در شهرهای کرمانشاه و همچنین پایانه شهید کلانتری کرج برای هماهنگی و تامین ناوگان مورد نیاز بازگشت زائرین استان البرز مستقر خواهند بود.
 گفتنی است: زائران استان های البرز، سمنان، تهران، قزوین، زنجان، گیلان، اردبیل، کردستان، آذربایجان غربی و شرقی از طریق شهر هاب کرمانشاه به شهرهای و مبادی اولیه خود عزیمت می نمایند.
http://www.rmto.ir/news1396/_w/9a83d4255b774db986d7ff5b51d9bffc_JPG.jpg
پرینت خبر Convert to PDF