راه اندازی سریع

کلیه محور های اصلی و شریانی خراسان جنوبی باز و تردد روان است
روابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان خراسان‌جنوبي
1398/10/23
بارش های سنگین برف باعث کاهش دید افقی، کندی تردد و انسداد موقت در برخی محورهای استان خراسان شمالی شد که با همکاری مشترک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، پلیس راه و گروه های امدادی، کلیه مسیرهای اصلی و شریانی استان در کمترین زمان ممکن بازگشایی شد.
جعفر شهامت مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان جنوبی گفت: محورهای قاین - گناباد، بیرجند - قاین و سربیشه - پایانه ماهیرود شب گذشته به دلیل ریزش برف و کولاک، مسدود اعلام شده بود که با تلاش عوامل راهداری در ساعات اولیه بازگشایی شد.
وی اظهار داشت: با فعالسازی قرارگاه استانی راهداری زمستانی، ۲۳ باب راهدارخانه و ۶۰ اکیپ راهداری در محورهای استان فعال شده‌اند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی گفت: جهت باز نگاه داشتن محور ها تاکنون ۷۸ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری و ۱۶۰ نیروی راهداری با استفاده از حدود 1343 تن شن و نمک نسبت به برف‌روبی مکرر 3140 کیلومتر-باند راه‌های استان اقدام کرده اند.
 وی افزود: براساس برنامه‌ریزی انجام شده پس از حصول اطمینان از وضعیت محورهای شریانی، برف‌روبی در راه‌های فرعی و روستایی استان توسط تیم‌های راهداری از صبح امروز با کمک دهیاران و شهرداری‌ها در شهرستان های مختلف انجام می گیرد.
شهامت گفت: شماره تلفن گویای ۱۴۱، سایت مرکز مدیریت راه‌های کشور، سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ ، اپلیکیشن 141 نیز برای ارتباط مستقیم با مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برای رسیدگی به شکایات، انتقادات و پیشنهادات شهروندان فعال است.
وی همچنین به رانندگان توصیه کرد: با توجه به برودت هوا، برنامه سفر خود را متناسب با شرایط جوی تنظیم کنند و ضمن همکاری با پلیس راه و تیم های راهداری، تجهیزات مورد نیاز از جمله زنجیر چرخ، چراغ چشمک زن، جعبه کمک‌های اولیه و کپسول اطفای حریق را همراه داشته باشند.
http://rmto.ir/news1396/_w/2adb7170b13f484d86160a3b8a4f67d1_JPG.jpg
پرینت خبر Convert to PDF