راه اندازی سریع

تمامی محورهای اصلی و شریانی استان خراسان جنوبی باز است
روابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان خراسان‌جنوبي
1399/01/05

در پی بارش های سنگین باران و بارش برف در برخی گردنه ها طی شبانه روز گذشته ، کاهش دید افقی اتفاق افتاد و کندی تردد و انسداد موقت در برخی محورها مواجه شده بود که با همکاری مشترک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ، پلیس راه و گروه های امدادی، کلیه مسیرهای اصلی و شریانی استان در کمترین زمان ممکن بازگشایی شد.

اسداله جلال زاده مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت: محورهای طبس – تپه طاق، دیهوک- سه راهی راهداران ،سرایان-بیرجند و زیرکوه-شاهرخت شب گذشته به دلیل بارش شدید باران و سیلابی شدن مسیر، مسدود اعلام شده بود که با تلاش عوامل راهداری در ساعات اولیه بازگشایی شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی بیان کرد: با فعالسازی قرارگاه مدیریت بحران راهداری استان تاکنون 89 دستگاه انواع ماشین آلات راهداری و 148 نیروی راهداری به 56 دستگاه خودرو گرفتار امداد رسانی و با استفاده از حدود 50 تن شن و نمک نسبت به برف‌روبی،پاکسازی و بازگشائی راه‌های استان به تعداد 56 مقطع ریزش برداری و پاکسازی بویژه در راه های مسدود اقدام کردند.

جلال زاده گفت: شماره تلفن گویای ۱۴۱، سایت مرکز مدیریت راه‌های کشور، اپلیکیشن مربوطه به صورت ۲۴ ساعت پاسخگوی هموطنان برای اطلاع‌رسانی از وضعیت جاده‌های استان است و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ نیز برای ارتباط مستقیم با مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برای رسیدگی به شکایات، انتقادات و پیشنهادات شهروندان فعال است.

وی همچنین به رانندگان توصیه کرد: ضمن توجه به مسائل بهداشتی و اجتناب از سفر های غیر ضرور برنامه سفرهای ضروری خود را متناسب با شرایط جوی تنظیم کنند و همکاری لازم را با پلیس راه و تیم های راهداری و گشت های ویژه کرونا و سایر گروه های امدادی به عمل آورند..

پرینت خبر Convert to PDF