توسعه روابط حمل ونقلي ايران و گرجستان
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1396/09/11

با حضور وزير راه و شهرسازي جمهوري اسلامي ايران و هيات همراه وي ، همايش كمربند جاده تفليس2017 و مسئولين و دست‌اندركاران  كشور گرجستان در شهر تفليس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي ، در اين همايش كه جهت بررسي راهكارهاي توسعه روابط تجاري و ترانزيتي در كريدورهاي منطقه‌اي برگزار شد دكتر عباس آخوندي در پانل مربوط به "راهي براي فرصت‌هاي جديد" بر توسعه روابط ترانزيتي ، بازرگاني و تجاري جمهوري اسلامي ايران با كشورهاي منطقه و فرامنطقه‌اي، همچنين فعال نمودن كريدورهاي بين‌المللي تاكيد نمود. 
دكتر آخوندي همچنين با تشريح موقعيت جغرافيايي و ترانزيتي ايران و جايگاه ويژه‌اي كه كشورمان در دسترسي به آبهاي آزاد دارد مطالب جامعي از نقش تاثيرگذار ايران در برقراري ارتباط منطقه‌اي به ويژه شرق آسيا و چين به آسياي ميانه ، كشورهاي محصور در خشكي آسياي ميانه و قفقاز ، روسيه و اروپا همچنين تسهيل در تجارت و بازرگاني و رونق حمل‌ونقل بين‌المللي  بيان داشت. 
وزير راه و شهرسازي از اقدامات و تلاش‌هاي جمهوري اسلامي ايران پيرامون موضوعات حقوقي ، تجاري ، بين‌المللي در راستاي تحقق اهداف فعاليت كريدورهاي حمل‌ونقل و ترانزيت نيز مطالبي را عنوان داشت. 
بر اساس اين گزارش در اين همايش كه توسط كويري  كاشويلي (Keviri  Kashvili)  نخست وزير گرجستان آغاز به كار نمود، نخست وزيران كشورهاي اسلواني ،  مولداوي ، قزاقستان ، معاون وزير از كشور چين و معاون بانك توسعه آسيايي سخناني را در خصوص  ترانزيت و حمل نقل بين‌المللي بيان داشتند. 
گفتني است مهندس داود كشاورزيان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان راهداري و حمل ونقل جاده‌اي در اين سفر و مراسم، دكتر آخوندي را همراهي مي‌كرد.


http://rmto.ir/NewsAttach/%D8%AA%D9%81%D9%84%D9%8A%D8%B3-%D8%A7.jpg
پرینت خبر Convert to PDF