نخستين بانوي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي در سكوي مديريت برنامه و بودجه
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
8/1/2561
مراسم معارفه مديركل دفتر برنامه و بودجه سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي با حضور معاون توسعه مديريت و منابع، معاون برنامه‌ريزي، مشاور رياست اين سازمان و جمعي از مديران كل ستادي و كارشناسان دفتر برنامه و بودجه صبح امروز برگزار شد. 
به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، محمد تيموري معاون توسعه مديريت و منابع اين سازمان ضمن ارايه گزارشي از فعاليت‌ها و اقدامات انجام شده و برنامه‌هاي در دست اقدام دفتر برنامه و بودجه اظهار داشت: 
باتوجه به تغييرات تشكيلاتي و الحاق حوزه راهداري به ادارات كل حمل و نقل و پايانه‌ها در سال گذشته در سراسر كشور نيروي انساني از 3 هزار نفر به 20 هزار نفر افزايش يافته است و اين امر موجب شد حجم فعاليت‌هاي دفتر برنامه و بودجه درخصوص تأمين اعتبارات مورد نياز و تصويب پست‌هاي سازماني جديد نيروهاي راهداري به ميزان قابل ملاحظه‌اي افزايش يابد كه با همكاري و تلاش جدي كارشناسان اين دفتر، مشكلات تا حد زيادي مرتفع گرديد. 
وي با اشاره به پيچيدگي كار تأمين منابع اعتبار و مالي در سازمان افزود:
در سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي شاخصه‌هاي بودجه متفاوت است و بخشي از آن تابع قوانين شركت دولتي و بخشي از آن در قالب طرح‌هاي تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي است كه از محل منابع داخلي، عمومي و رديف‌هاي متفرقه تأمين اعتبار مي‌شود. در نتيجه پيگيري تأمين اين اعتبارات و مطالبات كار سخت و پيچيده‌اي است كه البته با تلاش كارشناسان نوآوري‌هايي هم در اين بخش ايجاد شده است. 
معاون توسعه مديريت و منابع سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي در بخش ديگري از سخنان خود از تصويب تشكيلات ستاد مركزي و تشكيلات ادارات كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي با پيگيري‌ها و اقدامات كارشناسي دفتر برنامه و بودجه ياد كرد و افزود:
در حوزه برنامه‌ريزي اين دفتر، تهيه اهداف ساليانه و تدوين برنامه‌هاي ميان‌مدت و بلندمدت مطابق با برنامه‌هاي پنج ساله دولت و پيگيري قوانين مصوب در مجلس و كميسيون تخصصي در حوزه عمران و حمل و نقل از جمله ديگر فعاليت‌هايي است كه جاي تقدير و تشكر از كارشناسان اين حوزه است.
تيموري ضمن آرزوي توفيق براي مديركل جديد دفتر برنامه و بودجه در تأمين اعتبارات مورد نياز و رسيدگي به خواسته‌هاي متفاوت در اين حوزه، ابراز اميدواري كرد با سعه‌صدر و توانمندي و توان بالاي علمي و تجربي ايشان تغيير و تحولات چشمگيري در دفتر برنامه و بودجه فراهم گردد. 
اين گزارش حاكي است فرامرز مداح معاون برنامه‌ريزي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي نيز با حضور در اين مراسم طي سخناني افزود:
باتوجه به حجم بالاي وظايف و فعاليت‌هاي سازمان در حوزه‌هاي مختلف، مديران بايد توان و انرژي مضاعفي در رسيدگي به امور صرف كنند و با كمك كارشناسان كه به عنوان سرمايه‌هاي انساني و اجرايي در هر سازمان به شمار مي‌روند، شاهد ارتقاي كمي و كيفي اين فعاليت‌ها در سازمان و در نتيجه در كل كشور باشيم.
براساس اين گزارش در بخش ديگري از اين مراسم، صدراله بمانا و معصومه جديدي از مشاورين رياست سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي در حوزه‌ توسعه مديريت و منابع و امور بانوان طي سخناني ضمن تأييد شايستگي و جايگاه علمي و تجربي مديركل جديد دفتر برنامه و بودجه، انتصاب نامبرده را در راستاي سياست‌هاي دولت و تحقق شعارهاي رياست محترم جمهوري در زمينه حضور بانوان در رده‌هاي بالاي مديريتي در سازمان‌ها بيان كردند. 
گفتني است هما سحرخيز مديركل جديد دفتر برنامه و بودجه نيز ضمن قدرداني از حمايت‌هاي مهندس داود كشاورزيان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي و اعضاي هيأت عامل در حفظ و ارتقاي جايگاه بانوان در پست‌هاي مديريتي، گزارشي از برنامه‌هاي پيشنهادي در دفتر برنامه و بودجه با همراهي و مشاركت كليه كاركنان و كارشناسان ارايه كرد. 
در پايان اين مراسم از سوي فرامرز مداح معاون برنامه‌ريزي اين سازمان، حكم هما سحرخيز به عنوان مديركل دفتر برنامه و بودجه سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي به وي ابلاغ گرديد. http://www.rmto.ir/NewsAttach/18-10-96-1.jpg
پرینت خبر Convert to PDF