راهداران آماده خدمت رساني در راهها به هموطنان مسافر
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
12/2/2561
خبر بارش مجدد زمستاني برف و باران و نعمت الهي در بخش وسيعي از كشورمان در هفته جاري ، ضمن خوشحال نمودن هموطنان عزيز ، احتياط هرچه بيشتر رانندگان در سفرهاي جاده اي را نيز الزامي مي نمايد .   
به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي مهندس داود کشاورزیان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس اين سازمان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و طلوع چهلمين سال انقلاب شكوهمند اسلامي ايران ، در خصوص پیش ‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی از روز دوشنبه ۲۳ بهمن ماه به کشور اظهار داشت: این سامانه بارشی در روز دوشنبه از سمت شمال‌غرب و غرب وارد کشور می‌شود و بارش باران و برف را به همراه دارد که طبق گزارش سازمان هواشناسی این سامانه در روز سه‌شنبه تقویت شده و بخش‌های وسيع دیگري را هم دربر خواهد گرفت ، به طوری که بر اساس پیش‌بینی‌ها این سامانه تا پایان هفته جاری نيز ادامه خواهد داشت.
 وی با اشاره به آمادگي نيروهاي راهدار در سراسر كشور و استقرار در مكان هاي از قبل پيش بيني شده و راهدارخانه ها ، افزود:‌ ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها با دریافت گزارش سازمان هواشناسی با تمام امكانات و نيروي انساني خود را برای باز نگاه داشتن جاده‌های کشور و انجام عملیات راهداری زمستانی آماده کرده اند. معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وضعیت ماشین‌الات راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تصریح کرد: تعداد بسیاری از ماشین‌آلات راهداری عمری بیش از ۲۵ سال دارند و نمی‌توان انتظار عملکرد یکسری ماشین‌آلات نو از آن‌ها داشت.
رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه «نوسازی ماشین‌آلات راهداری یک نیاز است» گفت : امیدواریم بعد از مشاهده بارندگی‌‌های اخیر،‌ دولت توجه بیشتری نسبت به نوسازی ماشین‌آلات راهداری و تهيه تجهيزات لازم را داشته باشد.
مهندس کشاورزیان در ادامه خاطرنشان کرد: نگهداری جاری، زمستانی و اضطراری ۲۲۵ هزار كیلومتر از راه‌های كشور به عنوان یك سرمایه مهم ملی و شریانی اقتصادی، اجتماعی و تأمین تجهیزات راهداری و بروزرسانی این تجهیزات، نیاز به اهتمام و توجه ویژه‌ و تأمین اعتبارات مورد نیاز از سوی مجلس شورای اسلامی و دولت دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان با اشاره به اقدامات برنامه‌ریزی‌شده سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای برقراری نظم در حین بارش‌های زمستانی بیان داشت: در این خصوص می‌توان به آمادگی راهداران و حضور در محورها جهت عملیات برف‌روبی ، تهيه شن و نمك مورد نياز از ماهها قبل به منظور نمک‌پاشی و اطلاع‌رسانی لحظه اي از طریق تلفن گویای ۱۴۱، پایگاه اطلاع رسانی www.141.ir  همچنين نرم افزار اپلیكیشن ۱۴۱ به صورت صوتی ، تصويري ، مكتوب و پیام كوتاه، همچنين زيرنويس شبكه هاي مختلف سيما به ويژه شبكه خبر و ساير رسانه‌ها اشاره كرد.
وي از هموطنان درخواست نمود براي انجام سفرهاي جاده اي حتماً با دريافت اطلاعات و اخبار از وضعيت راهها و با كنترل فني خودروي خود و با تجهيزات لازم زمستاني به ويژه همراه داشتن زنجير چرخ و با احتياط كامل در عبور از مناطق كوهستاني اهتمام جدي داشته باشند . 
http://www.rmto.ir/NewsAttach/23-11-96.jpg
پرینت خبر Convert to PDF