نيروهاي امداد جاده‌اي در كنار هم با هم‌افزايي خدمات سفرهاي نوروزي
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
12/2/2561
شصت و يكمين جلسه كميته هماهنگي اجراي طرح‌هاي ويژه ترافيكي با حضور رئيس پليس راهور ناجا، معاون وزير راه و شهرسازي و ساير اعضا‌ي اين كميته به منظور برنامه‌ريزي لازم جهت سفرهاي ايمن نوروزي هموطنان تشكيل گرديد. 
به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي مهندس داود كشاورزيان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس اين سازمان نيز با تبريك ايام دهه مبارك فجر و تقدير از حضور پرشور و با شكوه مردم در سالروز پيروزي  انقلاب اسلامي اظهار داشت : همكاران و راهداران ادارات كل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي در سراسر كشور  با آمادگي كامل  و استقرار در راهدارخانه و گردنه‌ها در خدمت هموطنان همچنان مي‌باشند و لازم است مردم عزيز نيز با آماد گي كامل اطمينان از نظر فني خودرو در ايام بارندگي‌هاي پيش رو سفر نمايند. 
وي در خصوص انجام رزمايش مشترك نوروزي  نهادهاي دست‌اندركار، گفت : با توجه به پيش‌بيني آغاز سفرهاي نوروزي از 24 اسفند و تعطيلات منتهي به پايان سال پيشنهاد مي‌گردد آغاز طرح نوروزي از 23 اسفند تعيين و با توجه به تركيب تعطيلات در سال جديد پايان طرح نيز 17 فروردين باشد. 
مهندس كشاورزيان اخذ اطلاعات از وضعيت راهها براي يك سفر ايمن و با آرامش را الزامي دانست و تصريح كرد : تلفن گوياي 141 به طور شبانه‌روز، همچنين پايگاه اطلاع‌رساني www.141.ir  همچنين نرم‌افزار 141 سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي كه در اختيار هموطنان قرار دارد، در كنار ساير مراجع اطلاع‌رساني همچون پليس راه و رسانه ملي تماماً براي انجام سفرهاي ايمن و مورد رضايتمندي مسافران خدمت‌رساني مي‌نمايند. 
معاون وزير راه و شهرسازي آشكارسازي مقاطع پرحادثه در راههاي كشور را در دستور كار سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده اي و ادارات استاني خواند و تاكيد كرد : بهسازي‌هاي موضعي، عمليات ايمن‌سازي و خط‌كشي راهها پس از بارش‌هاي زمستاني در حد مقدورات جهت آماده سازي محورهاي برون‌شهري با اولويت راههاي شرياني براي سفرهاي هوطنان در نوروز با مساعد شدن شرايط آب و هوايي به عنوان برنامه‌هاي مهم و اصلي ادارات كل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي سراسر كشور قرار دارد. 
بر اساس اين گزارش، سردار تقي مهري رئيس پليس راهور ناجا با عرض تبريك ايام‌ا... دهه مبارك فجر به پيشرفت‌هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در طول سالهاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي اظهار داشت: تعطيلات نوروز و طرحهاي ويژه ترافيكي اين ايام در پيش رو مي‌باشد و با برنامه‌ريزي مشخص ارتقاء ايمني تردد و سفرهاي هموطنان را انشاءا... با به صحنه آمدن تمام دستگاه‌هاي امدادي بتوا ن فراهم آورد. 
وي با تاكيد بر ايجاد شرايط مناسب‌تري در سال جاري نسبت به سالهاي قبل با بكارگيري تمام توان، ظرفيت و تجهيزات نهادهاي خدمت رسان در سفرها براي آرامش هرچه بيشتر هموطنان، ادامه داد: نكته قابل توجه‌اي كه است افزايش خودروها و افزايش سفرهاي امروز نسبت به گذشته  مي‌باشد كه طبعاً حجم و ميزان ترددها را افزايش مي‌دهد به طوري كه در يك سال گذشته يك ميليون و دويست هزار وسيله نقليه پلاك شده و به چرخه حمل‌ونقل اضافه شده  و كساني كه در اين ايام  گواهينامه اخذ نموده‌اند حدود يك ميليون و هشتصد هزار  مي‌باشند كه امر ترافيك را سنگين‌تر مي‌نمايد. 
رئيس پليس راهور با توصيه جدي به هموطنان جهت آماده نمودن خودرو و به همراه داشتن تجهيزات لازم زمستاني و با اطلاعات دقيق از وضعيت راهها با توجه به پيش‌بيني‌هاي هواشناسي در روزها و ايام آتي، خاطر نشان كرد : مردم عزيز و رانندگان در طو ل سفرهاي جاده‌اي حتماً به هشدارهاي  پليس راه و ساير نيروهاي امداد اهتمام لازم را داشته و حتماً ضمن دقت در رانندگي در شرايط برف، باران و كولاك، داشتن زنجير چرخ را در اين ايم فراموش ننمايند.
اين گزارش مي‌افزايد در ابتداي جلسه سردار سرتيپ  دوم حميدي رئيس پليس راه راهور ناجا  گزارشي از وضعيت تصادفات در نوروز سال 96 و پيشنهادات و برنامه‌هاي اين نهاد را براي نوروز سال 97 ارائه نموده و همچنين بخش ديگري از جلسه ساير اعضاي كميته اجراي طرح‌هاي ويژه ترافيكي از جمله رئيس سازمان پزشكي قانوني كشور گزارشاتي را از آمادگي دستگاه خود ارائه نمودند.http://www.rmto.ir/NewsAttach/23-11-96-2.jpg
پرینت خبر Convert to PDF