راه اندازی سریع

افزايش 18 درصدي تردد وسايل‌نقليه جاده‌اي در نيمه اول شهريور ماه سال‌جاري
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1397/06/20

طي نيمه نخست شهريور ماه سال‌جاري بالغ بر 34 ميليون و 270 هزار  تردد بين استاني وسايل‌نقليه در محورهاي مواصلاتي كشور ثبت شده كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود  18درصد افزايش را نشان مي‌دهد.
به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي علي‌اكبر آشوري مدير مركز مديريت راه‌هاي كشور با اعلام اين مطلب گفت:
براساس اطلاعات دريافتي از سامانه‌هاي مركز مديريت راه‌هاي كشور بيشترين متوسط تردد ساعتي در مدت يادشده مربوط به استان البرز با متوسط تردد ساعتي 1676 خودرو، تهران با 1304، مازندران با 904، قزوين با 835 و گيلان با 811 خودرو در ساعت بوده است.
وي افزود: بيشترين متوسط تردد ساعتی وسایل نقلیه در نيمه اول شهريور ماه مربوط به محورهاي آزادراه كرج- تهران (كيلومتر 25) با 6282 تردد در ساعت، آزادراه كرج- تهران (پل كلاك) با 5384 و آزادراه كرج- قزوين (گلشهر) با 5241 تردد در ساعت بوده است.
مدير مركز مديريت راه‌ها با اشاره به روزهايي كه طي نيمه نخست شهريور ماه بيشترين تردد را داشته‌اند، خاطرنشان كرد:
بيشترين متوسط تردد به ترتيب مربوط به روزهاي پنجشنبه 7 شهريور(روز قبل از عيد سعيد غدير خم)، روز جمعه 2 شهريور (روز پاياني تعطيلات عيد سعيد قربان) و روز جمعه 9 شهريور (روز پس از عيد سعيد غدير خم) بوده است.
براساس اين گزارش آشوري با اشاره به سامانه‌هاي پيش بيني شده براي اطلاع هموطنان از وضعيت راه‌هاي كشور گفت:
هموطنان مي‌توانند با تماس با سامانه تلفني 141 در هر نقطه از كشور از وضعيت راه‌ها مطلع شوند يا با ارسال عدد 141 به سامانه پيامكي 1000141 در جريان آخرين وضعيت جوي و ترافيكي محورها قرار گيرند، همچنين سايت اينترنتي www.141.ir و كانال اطلاع‌رساني 141.ir@ در پيام‌رسان سروش، آخرين وضعيت جوي و ترافيكي جاده ها را در اختيار هموطنان قرار مي‌دهد.
 همچنين مسافران و كاربران جاده‌اي مي‌توانند با استفاده از اپليكيشن موبايلي 141 به تصاوير و اطلاعات دوربين‌هاي نظارت تصويري مستقر در راه هاي كشور، دستگاه‌هاي ترددشمار، وضعيت كارگاه‌هاي جاده‌اي و انسدادها، وضعيت آب و هوا، مجتمع‌هاي خدماتي – رفاهي، پمپ بنزين‌ها، مساجد و نمازخانه‌ها و نرم‌افزار مسيرياب دسترسي پيدا كنند.
آشوري با اشاره به عملكرد و ميزان مراجعه مردم به سامانه‌هاي جامع اطلاع‌رساني 141 در مركز مديريت‌راه‌ها افزود:
در مردادماه امسال بيش از 833 هزار و 536 تماس تلفني توسط هموطنان براي آگاهي از وضعيت جوي و ترافيكي راه‌ها برقرار شده كه نسبت به تيرماه امسال 1/27 درصد افزايش يافته است.
مدير مركز مديريت‌ راه‌هاي كشور در ادامه خاطرنشان كرد: طي مردادماه امسال بيش از سه ميليون و 148 هزار و 609 بازديد از وب سايت‌ 141 انجام شده كه نسبت به تيرماه 8/3 درصد افزايش يافته است، همچنين 414  هزار و 883 مورد درخواست كاربران در اپليكيشن همراه 141 طي مردادماه 1397 ثبت شده كه نسبت به مدت مشابه ماه قبل 8/45 درصد افزايش نشان مي‌دهد.
آشوري با اشاره به پيامك‌هاي ارسالي هموطنان به سامانه‌هاي پيامكي مركز مديريت راه‌هاي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي گفت: كل پيامك ارسال شده به سامانه پيام كوتاه 1000141 در مردادماه 97 برابر 198 هزار و 585 پيامك بوده و پيشينه تعداد پيام كوتاه ارسال شده به اين سامانه مربوط به روز 31 مرداد مقارن با عيد سعيد قربان بوده است. 
وي درخصوص ارتباط عملكرد سامانه جامع اطلاع‌رساني 141 و وضعيت تردد در راه‌هاي كشور گفت:
 نمودار متوسط تردد ساعتی مرداد 97 نشان از افزایش تردد در مورخ سه‌شنبه 30 مرداد و مصادف با روز پیش از عید سعید قربان دارد. همزمان با تعطیلات ایام پایانی مرداد ماه و افزایش تعداد سفرها در این ایام، میزان مراجعه کاربران به سامانه جامع اطلاع‌رسانی 141 به ویژه تماس‌های سامانه تلفنی 141 و درخواست بازدیدها از اپلیکیشن 141 رشد چشم‌گیری داشته است
مدير مركز مديريت راه‌ها با اشاره به وضعيت تردد در شهريور ماه امسال اظهار داشت:
پيش‌بيني مي‌شود در شهريور ماه امسال استان‌هاي اردبيل، گيلان، گلستان، خراسان‌شمالي، زنجان، مازندران، خراسان‌رضوي، آذربايجان‌شرقي، قم و قزوين بيشترين ميزان جذب سفر را نسبت به ساير استان‌ها داشته باشند لذ انتظار مي‌رود هموطنان با انجام سفرهاي برنامه‌ريزي شده و كسب اطلاع قبلي از وضعيت راه‌ها و شرايط جوي و رعايت ايمني لازم در روزهاي باقيمانده از تابستان 97 سفرهاي خوب و ايمني را در طول راه‌هاي كشور تجربه كنند. 

http://www.rmto.ir/NewsAttach/2200697.jpg
پرینت خبر Convert to PDF