تاکید معاون وزیر راه و شهرسازی بر ظرفیت های حمل و نقلی جمهوری اسلامی ایران در اجلاس ایرو
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1397/08/16

​معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در کنگره جهانی ایرو بر ظرفیت ها و توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در حوزه حمل و نقل جاده ای تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری  و حمل و نقل جاده ای عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان ضمن سخنرانی در کنگره جهانی اتحادیه بین المللی حمل و نقل جاده ای در عمان گفت:
موقعیت استراتژیک جمهوری اسلامی ایران و انجام بیش از ۹۰ درصد جابجایی ها توسط بخش حمل و نقل جاده ای سبب شده این بخش از اهمیت شایانی در کشور برخوردار باشد.
وی خاطرنشان کرد:عملیات حمل و نقل جاده ای کالا در ایران نیز عمدتا توسط بخش خصوصی و با بهره گیری از ظرفیت ۴۰۰ هزار ناوگان کامیون و با تلاش ۶۰۰ هزار راننده فعال این بخش صورت می گیرد به طوری که سالانه حدود ۶۰۰ میلیون تن کالا در کشور جابجا می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی از سرمایه گذاران و نمایندگان سازمان های بین المللی برای سرمایه گذاری در جمهوری اسلامی ایران و بهره گیری از پناسیل ها و نقاط قوت موجود در کشور در این بخش دعوت به همکاری کرد.
بر اساس این گزارش معاون وزیر راه و شهرسازی در کنگره جهانی ایرو که از ۱۵ لغایت ۱۷ آبان ماه در مسقطِ عمان برگزار شد، ضمن دیدار با آمبرتو دبیر کل ایرو و پرزیدنت ایرو، با وزرای حمل و نقل افغانستان و عمان نیز ملاقات و گفتگو کرد.
این گزارش می افزاید: در اجلاس کنگره جهانی ایرو نمایندگان سازمان های جهانی ازجمله بانک جهانی، اتحادیه اروپا،سازمان های بین المللی در حوزه سرمایه گذاری منطقه ای و جهانی و همچنین وزیران حمل و نقل آلمان،عراق،قزاقستان،تاجیکستان،تونس و گرجستان نیز حضور داشتند.
شایان ذکر است هیات ایرانی به سرپرستی عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی متشکل از نمایندگان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، انجمن ها و تشکل های صنفی حمل و نقل جاده ای،اتاق بازرگانی،گمرک و شرکت های حمل و نقل بین المللی سراسر کشور در اجلاس ایرو حضور داشتند.


http://rmto.ir/NewsAttach/%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B8%DB%B1%DB%B1%DB%B0%DB%B7%DB%B1%DB%B5%DB%B3%DB%B1%DB%B0%DB%B1.jpg
پرینت خبر Convert to PDF