راه اندازی سریع

روتیتر: معاون حمل و نقل سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي اعلام كرد:
شرايط حمل يكسره زايران اربعين حسيني (ع) به كشور عراق
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1398/06/20

در راستاي برنامه‌ريزي و اقدام موثر در زمينه حمل و نقل مطلوب زايران اربعين حسيني (ع)، شرايط و ضوابط حمل يكسره زايران از مبدا شهرهاي مختلف به كشور عراق توسط شركت‌هاي مسافربري فعال در خطوط برون‌مرزي، اعلام شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، مهران قرباني معاون حمل و نقل اين سازمان، با بيان اين مطلب اظهار داشت: نحوه فعاليت، اعزام سرويس و ارايه خدمات شركت‌هاي مسافربري فعال در خطوط برون‌مرزي داراي قرارداد حمل و نقل منظم مسافر به كشور عراق، طي دستورالعملي به ادارات كل راهداري و حمل و نقل جاد‌ه‌اي سراسر كشور ابلاغ شد و شركت‌ها ملزم به رعايت ضوابط پيش‌بيني شده در اين دستورالعمل مي‌باشند.
وي مرز مجاز براي ورود و خروج اتوبوس‌هاي ايراني و عراقي را ، مرز چذابه اعلام كرد و افزود:
در ايام اربعين، شركت‌هايي مجاز به سفر برون مرزي از مرز چذابه مي‌باشند كه قبلاً با شركت‌هاي عراقي،‌ قرارداد حمل و نقل منظم مسافر داشته باشند.
قرباني خاطرنشان كرد:
حداكثر سن ناوگان ايراني براي سفر برون مرزي يكسره، پنج سال مي‌باشد و اين ناوگان مي‌بايست حداقل شش سفر سرويس بين‌المللي در طول يكسال گذشته داشته باشند.
وي با بيان اين كه شركت‌ها مي‌توانند از ناوگان عراقي تحت قرارداد في‌مابين شركت‌ ايراني و عراقي به كار گيرند، افزود:
رانندگان ناوگان اعزامي موظف هستند پس از پياده نمودن زايران در شهر مقصد،‌ حداكثر ظرف 24 ساعت از زمان ورود به كشور عراق به داخل كشور بازگردند، از اين رو شركت‌ها متعهد هستند در طول ايام طرح، برنامه‌ زمان‌بندي سفر را طوري تنظيم نمايند كه حداكثر تا 25 مهر ماه به كشور بازگشته و در ايام اوج سفرهاي بازگشت از تاريخ 25 تا 29 مهر ماه در جابه‌جايي زايران داخلي مشاركت داشته باشند.
گفتني است كليه شركت‌ها موظف‌اند حداقل 48 ساعت قبل از عزيمت و انعقاد هرگونه قرارداد جهت حمل زائران نسبت به أخذ مجوز از دفتر ترانزيت و حمل و نقل بين‌المللي اقدام كنند. 

http://www.rmto.ir/NewsAttach/1.jpg
پرینت خبر Convert to PDF