راه اندازی سریع

با تلاش بي وقفه راهداران در شبانه روز گذشته انجام شد
بارش برف و باران در 282محور شرياني و غير شرياني و برف روبي بيش از 59 هزار كيلومتر از جاده هاي كشور
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1398/11/23
در پی تغییرات جوی در روزهای اخیر که در 25 استان کشور منجر به بارش باران و برف و کولاک شديد شد، با آماده باش کامل نیروهای راهداری در ايام بارش ها، عمليات برف روبي به طول  59هزار و 59كيلومتر انجام شد و شن و نمك مصرفي ، 16هزار و 484 تن بوده است. اين در حالي است كه در اين مدت در خصوص 30 مقطع ريزش برداري انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، محمد رودباري مديركل دفتر مديريت بحران و تجهيز ماشين آلات این سازمان با اشاره به اين كه در اين مدت به 2001 دستگاه خودرو كمك رساني لازم انجام شد و 118 مسافر در راهدارخانه ها اسکان داده شدند، افزود:
در شبانه روز گذشته 200محور شریانی داراي بارش بوده و شش محور مسدود شده است. اين در حالي است كه 82 محور غیر شریانی دارای بارش بوده و 13 محور مسدود شد كه اقدامات بموقع راهداری، در خصوص بازگشايي اين راه ها انجام شده است و در حال حاضر به غير از شش محور مسدود شرياني، تردد در محورهاي مواصلاتي كشور برقرار است. 
رودباري با اشاره به بازگشايي 1804 محور روستايي خاطر نشان کرد:
در روزهای اخیر 3400 نفر نیروی راهداری و 2104 دستگاه ماشین آلات راهداری مشغول انجام عمليات  راهداری زمستانی بودند كه در پي اين تلاش ها، در حال حاضر تردد روان در محورهاي چالوس، هراز و فيروزكوه (رفت و برگشت) برقرار است و آزادراه و محور قديم قزوين – رشت مسدود بوده و ترافيك نيمه سنگين در آزادراه قزوين– كرج حدفاصل ساساني تا پل فرديس وجود دارد.
گفتنی است، معاون راهداري سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي از مسافران خواست در اين شرايط جوي از سفر غير ضروري بپرهيزند و در صورت ضرورت سفر، تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ همراه داشته باشند و قبل از سفر از طريق سامانه 141، از وضعيت محورهاي مورد تردد خود آگاهي حاصل كنند.
http://www.rmto.ir/NewsAttach/fa713727-feaf-4d7f-aa4e-9f70a2aa097e.jfif
پرینت خبر Convert to PDF