راه اندازی سریع

انسداد ۱۳۰ راه روستایی در پی وقوع سیل شب گذشته
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1399/01/04

​۱۳۰ محور راه روستایی و فرعی کشور براثر سیل شب گذشته مسدود شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای رضا اکبری معاون راهداری این سازمان با بیان این که عمده ترین خسارت‌هایی که در پی سیل شب گذشته وارد شده، مربوط به استان‌های جنوبی کشور بوده است، گفت:بیشترین خسارت وارد شده در شهرهای جنوب کرمان، هرمزگان، بوشهر و خوزستان بوده و خسارت های وارد شده در این مناطق در مقایسه با سایر شهرها بیشتر بوده است.
وی افزود: در جنوب سیستان و بلوچستان، محور چابهار به کمک کنارک و در محور جاسک به دلیل وقوع سیل بسیاری از مسیرها مسدود شده است.
اکبری با اشاره به خسارات ناشی از سیل در خوزستان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر  و عسلویه  گفت: خوشبختانه میزان خسارات در این محورها باعث مسدود شدن محور‌های شریانی نشده است، اما در برخی از استان ها خسارت‌های وارد شده بسیار زیاد بوده است.
معاون راهداری سازمان‌راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به این که تا صبح امروز وقوع سیل باعث مسدود شدن راه روستایی ۱۳۰ روستا شده است، افزود: در این شرایط منتظر فروکش آب هستیم چرا که با فروکش آب ممکن است برخی از محورهای روستایی خود به خود باز شود و اما به طور قطع تا فروکش نکردن آب، امکان دسترسی به این روستاها وجود ندارد.
اکبری توضیح داد: ممکن است سیل برخی از جاده ها را با خود برده باشد، بنابراین در این شرایط امکان پیش بینی در مورد وضعیت راه های روستایی در سایر شهرها وجود ندارد.
وی بیشترین خسارت‌های وارد شده سیل را مربوط به جنوب کرمان و محور کهنوج به بندرعباس ، محور قلعه گنج به کهنوج ،محورهای رودبار به ازگله رود و محور ایرانشهر به بم ذکر کرد که باعث تخریب شدن بسیاری از راه ها شده است.
اکبری تاکید کرد: در این محورها بسیاری از پل‌ها تخریب و آب نماهایی که در مسیر وجود داشته است، باعث مسدود شدن راه‌ها شده و شدت جریان آب باعث شده که آبنماها از روی محور ها عبور کند.
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: شدت جریان آب در تمامی محورها باعث ایجاد خسارت های بسیار زیادی شده است.
وی افزود: با هماهنگی انجام شده با ماموران راهداری، اکیپ هایی از شهرهای مختلف مانند ایرانشهر به این محورها فرستاده شده و برای بازگشایی محور ها نیز از شهرستان های اطراف، ماشین آلات اعزام شده است.
وی از اعزام نماینده تام الاختیار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای بازگشایی محورهای خسارت دیده خبر داد و با بیان این که شدت بارندگی ناشی از سیل بسیار زیاد بوده است، اظهار داشت:  هنوز خسارت ها به صورت کامل ارزیابی نشده است اما انتظار می رود تا فردا ارزیابی ها در این خصوص نهایی شود.

http://www.rmto.ir/NewsAttach/7898.jpg
پرینت خبر Convert to PDF