راه اندازی سریع

اجرای طرح محرومیت زدايي از راه های روستايي سيستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب كرمان
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1399/04/09

در جلسه مشارکت در احداث و بهسازی راه های روستایی کشور ،اجراي طرح محروميت زدايي از چهره راه های روستایی محروم و كمتر برخوردار به ویژه در  استان هاي سيستان و بلوچستان ، هرمزگان و جنوب كرمان تاکید شد. 
 به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، درجلسه مذکور كه باحضور رئیس سازمان بسیج سازندگی، مشاور ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای  برگزار شد، بر بهره مندی حداکثری و هم افزایی منابع دولتی در اختیار و استفاده از ظرفیت خیرین با هدف بهبود ارایه خدمات در نقاط کمتر توسعه یافته و انعقاد تفاهم نامه تاکید شد.
جليل بشارتي مشاور ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) با اشاره به نقش برجسته بسیج سازندگی در محرومیت زدایی از کشور به ویژه روستاها اظهار داشت: در طرح محرومیت زدایی از روستاها باید روستاهای محروم تر و کمتربرخوردار در اولویت قرار گیرند که از این میان ،استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان و جنوب استان کرمان در اولویت قرار دارند.
وی اهمیت توجه و رفع نیازهای حداقلی و مهم روستاها از جمله راه ها را در سال جهش تولید یادآور شد.
بشارتی استفاده از توان ماشین آلات موجود و به کارگیری نیروهای امانی به جای نیروهای پیمانکار و توان و اعتبارات نیروهای بسیج را در پیشبرد پروژه های راه و ساخت پل بسیار با اهمیت برشمرد و براهميت تعيين حجم عمليات و اهداف تاكيد كرد.
بر اساس اين گزارش عبدالهاشم حسن نيا معاون وزير راه و شهرسازي ، هدف گیری اين پروژه را بر روی سه استان شرق هرمزگان ، جنوب کرمان جنوب و سیستان و بلوچستان ذكر كرد.
وي با اشاره به این که در حال حاضر ۳۵۰ هزار پل در راه های کل کشور وجود دارد و از این تعداد حدود ۱۸ هزار پل بالای شش متر است، افزود: با توجه به وقوع سیل های اخیر و از بین رفتن بسیاری از پل هاي موجود در جاده ها ،بازسازی پل ها و ساخت پل های موقت داراي اهمیت بسیاری است که در اين راستا استفاده از توان و اعتبارات سازمان بسیج سازندگی و استفاده از توان مالی خیرین از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
بر مبنای این گزارش سرهنگ پاسدار محمد زهرايي رئيس سازمان بسيج سازندگي نيز در اين جلسه اظهار داشت: در گذشته محروميت زدايي در بسیج و سپاه یک رسالت بود و در حال حاضر  یک ماموریت است‌ و جنس پروژه ها کوچک و زود بازده ، محرومیت زدا، عام المنفعه و غیر انتفاعی است.
وي با اشاره به این که پایه های اصلی کار بسیج و سپاه ،مردمی کردن کار است، گروه های جهادی و خیرین را جزء لاینفک بسیج سازندگی برشمرد.
وی طرح کلان محرومیت زدایی را از اهداف بسیج و سپاه دانست و گفت: دو بستر روستا و حاشیه شهر از اولویت های ما خواهد بود و در روستاها نيز آب ، مسکن و راه در اولویت قرار خواهند گرفت.
سرهنگ پاسدار زهرايي با اشاره به ساختار بسیج در سه بخش تیپ قرارگاه مهندسی ، قرارگاه عملیاتی و قرارگاه مردمی در استفاده از ماشین آلات مهندسی،  به خدمت گرفتن نیروهای مردمی و خیرین را بسیار با اهمیت خواند.
شايان ذكر است در این جلسه مقرر شد به منظور بهره مندی حداکثری و هم افزایی منابع دولتی در اختیار و استفاده از ظرفیت خیرین با هدف بهبود ارائه خدمات در نقاط کمتر توسعه یافته استان سیستان و بلوچستان و مدیریت شرایط بحرانی ناشی از وقوع سیلاب در سطح استان و همچنین با هدف احداث و اجرای مشارکتی پل های بیش از ۲۰ متر در استان سیستان و بلوچستان که دارای مطالعات مصوب بوده و طراحی آن به پایان رسیده است، تفاهم نامه ای منعقد شود.​http://rmto.ir/NewsAttach/1593438004483image.jpg
پرینت خبر Convert to PDF